instagram
ekstrawaganza facebook

Inteligentne preparaty specjalistycznej marki estGen oparte są na innowacyjnej recepturze działającej na poziomie komórkowym, która łączy najnowsze osiągnięcia z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii.

Są to jedyne kosmeceutyki na świecie stworzone w laboratoriach bioinżynierii tkankowej o niespotykanej do tej pory skuteczności. Preparaty estGen wykorzystywane są do kompleksowej odbudowy i regeneracji tkanek poprzez inicjowanie szlaków komunikacyjnych między komórkami oraz modulację stanu zapalnego różnych struktur skóry. Działanie estGen wspomaga wzrost komórek i tkanek dzięki stymulacji tworzenia się DNA, a także reguluje odpowiedzi immunologiczne.

Odkrycie tej przełomowej receptury zostało poparte wieloletnimi badaniami i otwiera nowy rozdział w dziedzinie inżynierii tkankowej z zakresu medycyny estetycznej, kosmetologii i podologii.

Preparaty estGen to specjalistyczne rozwiązania w 100% naturalne do kompleksowej odbudowy i regeneracji tkanki działające na poziomie komórkowym i DNA. W składzie preparatów estGen znajdują się izolowane proteiny, takie jak: czynniki wzrostu, białka immunomodulacyjne, substancje bakteriostatyczne, jak również enzymy, poliamidy, pochodne kwasów nukleinowych i aminokwasów oraz unikalny zestaw witamin i związków mineralnych.

Preparaty są w 100% naturalne, a jednocześnie działają silniej niż syntetyczne, co czyni z nich jedne z najskuteczniejszych w problemach tkankowych, jeśli chodzi o ich stymulację i odbudowę. Wskutek modulacji różnych struktur skóry, następuje również hamowanie oznak degradacji komórek.

Wieloletnie badania w laboratoriach bioinżynierii tkankowej potwierdzają wysoką skuteczność preparatów estGen, których inteligentna receptura pozwala rozwiązywać określony problem skóry, dostosowując się do jej rodzaju, wieku i kondycji.

Preparaty estGen zawdzięczają swoją skuteczność kompleksowi transferyn, które wpływają na działanie czynników wzrostu, a w szczególności IGF-1, EGF, FGF, TGF, VEGF I PDGF.

Terapia preparatami estGen polega na zastosowaniu preparatu na wcześniej uszkodzoną tkankę lub inicjowanie tego uszkodzenia podczas zabiegu specjalistycznego, gdzie rozpoczyna się intensywny proces regeneracji. Wykazuje szerokie zastosowanie przy użyciu profilowanej aparatury oraz terapii łączonych.

 

Niektóre z zastosowań preparatów marki estGen

 • Regeneracja naskórka po zabiegach inwazyjnych z zakresu medycyny estetycznej;
 • Działanie łagodzące stany zapalne, egzemę, zmiany trądzikowe;
 • Zagęszczenie skóry twarzy i ciała o 20 % już po pierwszym zabiegu wskutek m.in. procesu proliferencji fibroblastów oraz angiogenezy;
 • Wspomaganie terapii w przypadkach ropiejących uszkodzeń;
 • Działanie przeciwgrzybiczne i przeciwwirusowe;
 • Wspomaganie procesów naprawczych skóry przy owrzodzeniach troficznych i odleżynach;
 • Działanie antyseptyczne, regenerujące i przeciwzapalne;
 • Normalizacja procesów gojenia uszkodzonego naskórka i głębszych ran;
 • Aktywność przeciwalergiczna;
 • Stymulacja układu odpornościowego skóry;
 • Łagodzenie objawów łuszczycy.

Preparaty estGen są w kolejnych etapach badań i udoskonalania, by w przyszłości spełniać kryteria preparatów medycznych wykorzystywanych m.in. do leczenia ran i innych uszkodzeń tkanek.

Terapia przy trądziku i bliznach potrądzikowych

Seria zabiegów przy skórach starzejących się

Salon fryzjersko-kosmetyczny

Wiolinowa 8 m. 32 ( Ursynów )

02-785 Warszawa

 

ekstrawaganza e-mailekstrawaganza facebookekstrawaganza instagram

Atelier czynne:

 

W godzinach zapisanych klientów.