instagram
ekstrawaganza facebook

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg o silnym działaniu przeciwstarzeniowym, który daje natychmiastowe, wyraźnie widoczne rezultaty dzięki technice wywoływania mikroreakcji zapalnych i zdolności naskórka do samoregeneracji. Dzięki mikronakłuciom oraz zastosowaniu regenerującego koktajlu składników aktywnych, pobudzone zostają naturalne procesy zachodzące w skórze, a przede wszystkim następuje zwiększenie produkcji włókien kolagenowych i elastynowych.

Do wykonywania mikronakłuć wykorzystane są dwunastoigłowe, sterylne kartridże, o różnych długościach mikroigieł od 0,25 mm do 2mm. W pierwszym przypadku głębokość mikronakłuć jest tylko w strefie wewnątrz naskórkowej bez efektu krwawienia. Mikroigły 2 mm docierają do skóry właściwej, co może powodować pojawianie się kropli krwi na powierzchni skóry, jednak bez ryzyka pojawienia się krwiaków bądź wybroczyn. Zaletą metody jest możliwość regulacji głębokości nakłuć podczas zabiegu, w zależności od obszaru, który jest opracowywany (np. w delikatnej strefie okolic oczu, okolic ust głębokość mikronakłuć będzie zredukowana) i od stopnia reaktywności skóry (w przypadku cery wrażliwej głębokość mikronakłuć będzie spłycona).

Mezotrapia mikroigłowa - zasada działania

Mezoterapia mikroigłowa to innowacyjna metoda regeneracji skóry widocznej jako odmłodzenie, oparta na dwóch głównych rodzajach aktywności. Pierwsza z nich to stymulacja procesów samoregeneracji skóry. Nakłucia mikroigieł pobudzają aktywność fibroblastów, przez co dochodzi do wzmożonej produkcji kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów (w tym kwasu hialuronowego) Synteza tych składników pomaga zagęścić skórę. Dzięki zastosowaniu mikronakłuć w skórze tworzą się setki mikrokanalików, co przełamuje barierę naskórkową, umożliwiając przedostanie się składników aktywnych z koktajlu regenerującego do głębszych warstw skóry. Podczas zabiegu mikronakłuwania absorpcja ta zwiększa się nawet 1000 razy. Jest to bardzo ważne, ponieważ w składzie koktailu znajdują się takie substancje jak: czynniki wzrostu, aminokwasy, witaminy, składniki DNA oraz minerały. Wszystkie one odgrywają kluczową rolę w procesach indukcji kolagenu i elastyny, wspomagają procesy naprawcze skóry, w znacznym stopniu poprawiają jej nawilżenie, stanowią ochronę przeciwrodnikową, przyspieszają odnowę komórkową, mają także właściwości przeciwzapalne i antyalergiczne.

Precyzyjna głowica urządzenia, jednorazowe, sterylne mikroigły sprawiają, że zabieg jest bezpieczny i pozwala na dokładne opracowanie nawet najmniejszych zmarszczek, trudno dostępnych miejsc, a także bardzo wrażliwych partii twarzy. Dzięki możliwości zastosowania różnej długości mikroigieł, nakłucia doskonale sprawdzają się także w przypadku skóry cienkiej, wrażliwej i płytko unaczynionej.

Zabieg może zostać przeprowadzony na skórze każdego rodzaju. Mezoterapia mikroigłowa stanowi doskonałą alternatywę dla zabiegu chirurgicznego jakim jest lifting twarzy

 

Wskazania

odmłodzenie skóry twarzy, szyi, dekoltu, rąk, zwiększenie gęstości, jędrności i elastyczności, likwidacja drobnych zmarszczek, zmniejszenie blizn potrądzikowych, pourazowych, oparzeniowych, rozjaśnienie skóry – przebarwienia, stymulacja przy odbarwieniach, pogrubienie cienkiej skóry, popękane naczynia krwionośne, wypadanie włosów, łysienie, niwelowanie cellulitu, rozstępów, utrata elastyczności skóry po schudnięciu, ciąży

 

Przeciwwskazania

Brodawki , pieprzyki , znamiona , zranienia , stany zapalne , opryszczkę w stanie aktywnym , ciąża , menstruacja , choroby nowotworowe , przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych , cukrzyca , stany zapalne skóry , reakcje alergiczne na składniki preparatu.

 

Efekty

Natychmiastowe efekty wygładzenia zmarszczek, , głębokie nawilżenie , poprawa napięcia, elastyczności oraz jędrności skóry , mikronakłuwanie pobudza naturalne procesy, które zachodzą w naszej skórze, poprawiając tym samym jej strukturę i funkcjonowanie , poprawa mikroobiegu , pozjaśnienie zmian barwnikowych , lepsze wchłanianie produktów , zmniejszenie głębokości zmarszczek , zmniejszenie produkcji gruczołów łojowych , stymulacja produkcji kolagenu i elastyny , redukcja zmarszczek mimicznych , poprawa owalu twarzy , polepszenie elastyczności skóry.

 

Po zabiegu

Bezwzględny zakaz opalania się, aż do całkowitego wyleczenia skóry unikanie nasłonecznienia, zakaz korzystania z kąpieli w chlorowanej wodzie oraz korzystania z sauny przez okres 7 dni, w zaostrzonych przypadkach do wyleczenia skóry, zakaz stosowania zabiegów podrażniających skórę, peelingów oraz depilacji przez okres 7 dni, w zaostrzonych przypadkach do wyleczenia skóry, zakaz uprawiania sportów zimowych od 7 do 14 dni od zabiegu lub w zaostrzonych przypadkach do wyleczenia skóry, stosowanie kremów silnie nawilżających i regenerujących, kremów ochronnych (jeśli piecze buzia można ją smarować kremem ochronnym z witaminą A (apteka, cena 4zł), lub kremem dla dzieci) ewentualny makijaż można wykonać tylko przy pomocy Cover Cream, makijaż standardowy najwcześniej po 24h, jeśli ze skórą nic się nie dzieje, zakaz picia alkoholu, po zabiegu warto stosować serum z substancją, która była użyta podczas zabiegu (najczęściej kwas hialuronowy), aby wzmocnić efekt zabiegu.

Salon fryzjersko-kosmetyczny

Wiolinowa 8 m. 32 ( Ursynów )

02-785 Warszawa

 

ekstrawaganza e-mailekstrawaganza facebookekstrawaganza instagram

Atelier czynne:

 

W godzinach zapisanych klientów.