instagram
ekstrawaganza facebook


Częste ich stosowanie może podrażnić skórę głowy i cebulki włosów, stąd możliwe obawy  co do zniszczenia włosów, ich osłabienia i wypadania. Suche szampony oparte są głównie na alkoholu i skrobi (ryżowej,  kukurydzianej, ziemniaczanej), które dla skóry głowy ani dla włosów nie są łaskawe.
 
Wybór suchego szampon, zależy wyłącznie od indywidualnych preferencji, podobnie jak wybór normalnego szamponu,  oleju bądź odżywki. Suchy szamponu należy dopasować do stanu swoich włosów - jeśli są cienkie i klapnięte,  dobierzcie suchy szampon, który daje efekt "push up". Gdy włosy bardzo mocno się przetłuszczają, sięgnijmy po suchy szampon dla włosów skłonnych do łojotoku. Gdy są to włosy wymagające - warto zakupić suchy szampon z dodatkiem ekstraktu  z pokrzywy lub ekstraktu z owsa.

Każdy suchy szampon ma takie samo działanie: skrobia zawarta w suchym szamponie absorbuje nadmiar sebum,  przez co włosy sprawiają wrażenie bardziej świeżych i puszystych. Suchy szampon nie oczyszcza włosów i nigdy tego  nie będzie robić, ponieważ nie został do tego celu stworzony. Suchy szampon jedynie przedłuża świeżość włosów i  to nie na długo - zazwyczaj jest to parę dodatkowych godzin do całego jednego dnia.

Suchy szampon możemy kupić w sprayu lub w pudrze. Jak zawsze są plusy i minusy przy takich wyborach.  Suchy szampon w sprayu jest zdecydowanie bardziej poręczny, a jego użycie jest wygodniejsze.  Minusem suchego szamponu w sprayu jest fakt, że zawiera wysuszający alkohol. Natomiast suchy szampon w pudrze jest  pozbawiony dodatku alkoholu, ale z kolei jego użycie jest trudniejszy w dozowaniu i nakładaniu.

Więc stosujmy suche szampony z głową i tylko w awaryjnych wypadkach. Jeśli już musisz użyć tych produktów to wybierz te
najlepsze - profesjonalne, np. KMS CALIFORNIA,  marketowe są trochę tańsze ale za to wystarczają tylko na 1-2 użycia np, SyoSS,  a ISANA zostawia biały nalot na włosach i bardzo je matowi. 

My fryzjerzy nie jesteśmy zwolennikami suchych  szamponów - wg nas lepiej po prostu umyć włosy :*)


Lubię życie brać pod włos - Monika

 

 

Dodaj komentarz

Salon fryzjersko-kosmetyczny

Wiolinowa 8 m. 32 ( Ursynów )

02-785 Warszawa

 

ekstrawaganza e-mailekstrawaganza facebookekstrawaganza instagram

Atelier czynne:

 

W godzinach zapisanych klientów.