instagram
ekstrawaganza facebook

 

Staje się cieńsza i delikatniejsza, wiotczeje i robi się coraz bardziej sucha. Mogą się na niej pojawić przebarwienia. Dzieje się tak, gdyż włókna kolagenowe i elastynowe oraz mięśnie twarzy są słabsze niż były. Przejawia się to widocznymi kurzymi łapkami, bruzdami nosowo–wargowymi  oraz coraz bardziej pogłębiającymi się zmarszczkami na czole. Skóra szyi i podbródka wiotczeje zmieniając owal twarzy.
Czasu nie można cofnąć ani zatrzymać, ale możemy sprawić by stał się dla nas bardziej łaskawy. Aby to jednak osiągnąć musimy  właściwie i systematycznie pielęgnować naszą cerę odpowiednio dobranymi kosmetykami.

Ważna jest codzienna pielęgnacja oraz dobranie odpowiednich dla naszej cery kosmetyków.
Niezbędny jest preparat przeciwzmarszczkowy, który intensywnie nawilży i odżywi naszą skórę. Krem na dzień powinien zapewnić skórze właściwą pielęgnację oraz ochronić ją przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych,  szczególnie promieni słonecznych. Na noc warto zaopatrzyć się w krem regenerujący, który posiada liczne substancje  odżywcze – by podczas snu dostarczyć skórze potrzebnych jej składników. Prócz tych dwóch kosmetyków nieodzowny jest  również krem pod oczy, który zmniejszy zmarszczki oraz zredukuje obrzęki.

Zacznij chodzić do kosmetyczki i dermatologa, nawet jeśli masz zdrową skórę. Dopasują oni odpowiednie zabiegi i dobiorą  właściwą kurację domową. Najlepiej na dojrzałą skórę działają peelingi, np. glikolowe czy z retinoidami. Zabiegi nie są  bardzo drogie i nie trzeba ich wykonywać zbyt często – średnio kilka razy do roku. Dzięki nim skóra szybko się regeneruje  i odzyskuje ładny koloryt, a nakładane później kosmetyki lepiej się wchłaniają. Po serii peelingów można zastosować inne,  lżejsze zabiegi, np. jonoforezę czy mezoterapię (wprowadzanie do skóry substancji odżywczych za pomocą ultradźwięków lub  poprzez  wstrzykiwanie) albo mikrodermabrazję (mechaniczne złuszczanie naskórka)

Lubię życie brać pod włos - Monika

Dodaj komentarz

Salon fryzjersko-kosmetyczny

Wiolinowa 8 m. 32 ( Ursynów )

02-785 Warszawa

 

ekstrawaganza e-mailekstrawaganza facebookekstrawaganza instagram

Atelier czynne:

 

W godzinach zapisanych klientów.