instagram
ekstrawaganza facebook

Bezwzględnie większość z nas lubi proste włosy, natomiast wszystkie lubimy zdrowe, lśniące i zdrowe.  Taki efekt zapewnia nam  od jakiegoś czasu , proponowana przez różne firmy, KERATYNA. Zabieg trwający od 2 do 5 godzin w zależności od tego na jaka firmę się zdecydujemy. Są takie, zabiegi keratynowego prostowania, które musimy zmyć po 48h oraz takie, które zmywamy zaraz po nałożeniu. To od nas zależy na jaki się zdecydujemy. Ja preferuje keratyny ze zmywaniem po 48h. Pracowałam na tych szybkich i nie miałam takich efektów jak chciałam.

Ja obecnie pracuję na kosmetykach firmy Sun Liss - ma w necie bardzo dobre opinie, poczytajcie.

Chciałabym przybliżyć trochę informacji na czym polega keratynowa odbudowa i prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów polega na wprasowaniu keratyny we włosy. Są do tego specjalnie przeznaczone preparaty. Najczęściej spotykane to: Sun Liss, Encanto, Global Keratin, CocoChoco, itd.
Keratyna wypełnia wszelkie ubytki keratynowe we włosach, dzięki czemu włos staje się gładki, nie puszący, a najczęściej również prosty.

Efekt prostych włosów utrzymuję się różny okres czasu, w zależności od stopnia zniszczenia włosów,  sposobu wykonania, ale także preparatu którym został wykonany zabieg. Średnio jednak jest to 3 - 4 miesięcy. Tak naprawdę z każdym kolejnym zabiegiem możemy go robić coraz rzadziej, gdyż odbudowany włos nie potrzebuje tak częstej rekonstrukcji jak ten sprzed pierwszego zabiegu.

Kolejny ważny temat to kiedy możemy zafarbować/rozjaśnić włosy po zabiegu keratynowym. Najlepiej farbować lub rozjaśniać 2 tygodnie przed zabiegiem oraz 2 tygodnie po.
Nie jest to u mnie często stosowana zasada, ponieważ nie zauważyłam aby wpływało to w jakikolwiek  sposób na efekt prostowania. Jedyna zauważalna różnica, to zmiana koloru włosów, lecz jest to  niezależne od czasu wykonania zabiegu po lub przed farbowaniem. (Kolor staje się jaśniejszy). Ostatnio jednak zaskoczyła mnie koloryzacja Elumenem firmy Goldwell, ponieważ w tydzień po zabiegu keratynowego prostowania, farba nie pokryła odrostów !!! Myślę, że tak była łuska włosa zamknięta, że ta delikatna koloryzacja nie była w stanie pokryć włosów. Więc najpierw Elumen potem keratyna.

kolejnym pytaniem z jakim się spotykam w moim salonie to czy wszystkie włosy nadają się do tego zabiegu? Oczywiście, że tak.....powiem więcej: im bardzie zniszczone i spalone rozjaśniaczem oraz innymi zabiegami chemicznymi tym lepszy efekt.

Na koniec skupię się na traktowaniu włosów po zabiegu. Najważniejsze są szampony. Nie musisz  stosować tych profesjonalnych, są drogie. Polecane są szampony i odżywki nie zawierające Sodium chloride (sól),  ponieważ teoretycznie przyspiesza ona wypłukiwanie się keratyny. Ja nie zauważyłam takiej reakcji. Stosuję szampony i odżywki firmy Ziaja, które są delikatne i nie zawierają mocnych środków piorąco-pienimacych jak znane marki marketowe.
Z doświadczenia moich klientek dochodziły do mnie opinie, ze po szamponach dla dzieci typu Bambino puszą się włosy więc nie polecam. Także stosowanie szamponów i odżywek z zawartością keratyny nie jest wskazana...nadmiar tego białka nie jest wskazany.

Serdecznie polecam markę Sun Liss. Pracuję na niej z nie słabnącym zainteresowaniem od 3 lat, bez żadnych reklamacji i zawsze z zadowoleniem u klientek :)

Lubię życie brać pod włos - Monika :)

Dodaj komentarz

Salon fryzjersko-kosmetyczny

Wiolinowa 8 m. 32 ( Ursynów )

02-785 Warszawa

 

ekstrawaganza e-mailekstrawaganza facebookekstrawaganza instagram

Atelier czynne:

 

W godzinach zapisanych klientów.