instagram
ekstrawaganza facebook

 

ale mam wrażenie, że są dziewczyny, które wymagają od tych zabiegów cudów...nie wspominając, że i od nas, fryzjerów :(
Wiem zabieg jest drogi, bo drogi jest produkt, bo nie jest robiony w Polsce ( i dobrze !!!), bo jest sprowadzany z odległych
zakątków świata (USA, Brazylia), bo żeby był skuteczny to musi zawierać najlepsze składniki, bo jeśli chcecie żeby nie
zawierał chemii (parabenów, konserwantów) to kurcze NIE MOŻE BYĆ TANI !!!

Na zadowoloną z zabiegu Panią muszą złożyć się dwa bardzo ważne czynniki :
1. Prawidłowo wykonany zabieg z przestrzeganiem wszystkich zasad i wymogów jego wykonania, a każda firma może mieć różne.
2. Włosy, włosy, włosy.....stopień ich zniszczenia, skręt, struktura oraz czynniki, o których fryzjer może nie wiedzieć.

Odp.1:
Prawidłowo wykonany zabieg to nie tylko postępowanie według instrukcji. Bardzo ważne jest aby wszystkie kosmetyki stosowane do wykonania były tej samej firmy. Szampon, który odpowiednio otworzy łuskę i przygotowuje włosy do zaaplikowania keratyny. Maska, którą stosuję przy terapii Anti-friz. Prostownica, która jest NAJWAŻNIEJSZA, gdyż to ona ma wpływ na dokładne zamknięcie łuski. Jeśli Wasza fryzjerka tą samą prostownicą robi wszystko to nie będziecie zadowolone z zabiegu. Prostownica musi mieć odpowiednie płytki, musi być zawsze dokładnie umyta po poprzednim prostowaniu, gdyż pozostałości produktu mogą się spalać i to samo robić z włosami. Stąd nie raz spotkałam się z opinią, że keratyna pali i niszczy włosy. NIC PODOBNEGO !!! To wina brudnej i zniszczonej prostownicy. Bardzo ważne jest też ile razy przeciągnie fryzjer każde pasmo włosów, a to trzeba dostosować do rodzaju i stopnia zniszczenia.
Dokładne wczesanie keratyny w pasmo włosa też ma kolosalne znaczenie. Jeśli tylko pobieżnie je zwilżymy to produkt nie
dojdzie do każdego włosa i zabieg się nie powiedzie, a fryzjerzy lubią oszczędzać oj lubią :)
Tak więc widzicie nie keratyna jest winna tylko osoba ją wykonująca.

Odp.2:
Drugim czynnikiem powodzenia wykonanego zabiegu są włosy, ich rodzaj, skręt, struktura oraz to jak były, są i będą traktowane przez Panie w domu, a także rodzaj zabiegu keratynowego jaki wybierzemy.
Anti-friz - to zabieg wykonywany na zdrowe i nie zniszczone włosy, ma zapobiegać puszeniu się ZDROWYCH włosów. Botox - odżywia i wypełnia włos. Keratyna czekoladowa i winogronowa - wygładzi, wyprostuje, odżywi i w dużym stopniu odbuduje zniszczone włosy. Keratyna jabłkowa - wygładzi, odbuduje ale nie wyprostuje.

A to czy zadziała to kwestia stanu włosów z jakim pojawiacie się u fryzjera.

Włosy kręcące się, zdrowe i nie zniszczone - jeśli Pani życzy sobie mieć zupełnie proste włosy to zastosuję keratynę
winogronową ale efekt zależeć będzie od stopnia skrętu. Przy dużym (nie piszę o afro) zapewne będzie potrzeba powtórzenia zabiegu w dość krótkim czasie, bo to tylko keratyna - produkt roślinny - a nie chemia. Jednorazowo i na stałe przy mocno
kręcących się włosach pozostaje wykonać chemiczne prostowanie. Przy lekko falowanych przeważnie wystarczy jednorazowy
zabieg.
Włosy puszące się, zdrowe - możemy zastosować Anti-friz i on zadziała ale nie odbuduje zniszczonych włosów, nie sprawi,
że wszystkie problemy znikną. Jeśli macie zniszczone końce to należy je obciąć przed zabiegiem. Anti-friz świetnie
zadziała na zdrowe ale lekko puszące się włosy. Jeśli natomiast puszą się mocno to polecam czekoladową keratynę.
Delikatnie prostuje i wygładzi męczący puszek :)
Włosy zniszczone zabiegami chemicznymi, prostownicą - jeśli macie takie włosy to keratyna nie zadziała po jednym zabiegu, NIE MA SZANS. Piszę tu oczywiście o dużym stopniu zniszczenia: spalonych włosach po dekoloryzacji i długotrwałym
stosowaniu prostownicy. Od kilku lat wykonuję zabiegi keratynowego prostowania i co mnie najbardziej zaszokowało?
To, że włosy po agresywnej dekoloryzacji nawet po kilku latach, po obcięciu wszystkich już zdekoloryzowanych włosów nadal
są zniszczone, nadal się kruszą, są słabe, puszą się, nie przyjmują farby lub po koloryzacji są w zielonym odcieniu....dla mnie to szok.
Jedynym wytłumaczeniem dla mnie może być to, że osłabiony włos wymusza na cebulce ogrom pracy i ona w końcu sama jest słaba, włosy wypadają, te co rosną są od razu zniszczone, maja połamane mostki siarczkowe, są porowate. Byłabym
gołosłowna gdybym tylko hipotetycznie polemizowała ale mam dwie klientki, które przyznały się do dekoloryzacji kilka lat
temu i mimo obcięcia wszystkich zdekoloryzowanych włosów nie były w stanie sobie z nimi poradzić. A co się działo zapytacie? Otóż wypadały im włosy, te co wypadły miały pokarbowany kształt, puszyły się, przetłuszczały i miały problemy z koloryzacją. Kładąc kolor na całości włosów, zawsze końce były zielone lub łapały na wiele mocniejszy odcień. Nie pomagało podcinanie końców, nie pomagały domowe sposoby nawilżania.                    

W obecnej chwili jedna z Pań jest po dwóch zabiegach regeneracji Olaplexem, po wypełnieniu włosów botoxem oraz po zabiegu Anti-friz. To ratowanie zajęło nam pół roku, klientka jest zachwycona i nareszcie może szczycić się swoimi włosami. Druga miała mniej szczęścia bo jest posiadaczką cienkich włosów, więc ta dekoloryzaja pozostawiła większe spustoszenie. Nawet stosowanie farb bez amoniaku (Goldwell Colorance) powodowało odpadanie końców, istny horror. Ratowanie zaczęłyśmy rok temu od olaplexu (nie zadziałał), a zrobiłam 3 zabiegi, potem zabieg olejami arganowymi....słabo :( następnie botox....uf tu zobaczyłyśmy światełko w tunelu...minimalnie po piewrszym zabiegu było lepiej ale na miesiąc, potem kolejny i miesiąc temu trzeci. Ten ostatni był uwieńczeniem sukcesu i cierpliwości. Nawet zrobiłyśmy odważnie koloryzację i wyszła piękna: równa na całości, błyszcząca i żaden włosek się nie pokruszył :)
Te przykłady są dowodem na to, że dobrze wykonana keratyna działa i ratuje najbardziej ekstremalne przypadki. Pewnie
powiecie.....ale jakie to koszta !!!! To ja odpowiem: To nie niszczcie włosów, nie kombinujcie same w domu. Jeśli nie macie zaufanego fryzjera chodźcie na kilka konsultacji i poczytajcie opinie w necie. Spytajcie o najlepszą dla Was koloryzację jeśli chciałybyście coś zmienić, zaznaczcie ile kasy możecie poświęcić miesięcznie czy rocznie (są takie opcje koloryzacje, które robi się bardzo rzadko). Błagam nie róbcie nic z włosami byle jak, byle gdzie z byle kim :)
Pielęgnacja włosów po keratynie w domu - to jak długo będziecie się cieszyć keratyną zależy od Was. Używanie odpowiednich szamponów i odżywek to już część sukcesu ale jeśli lubicie solarium, dodatkowo prostownicę, basen, ciągłe wiązanie włosów cienkimi gumkami oraz bardzo częste mycie włosów to niestety keratyna dużo szybciej wypłucze się z włosów.
WAŻNE - keratyna po umyciu włosów lubi ciepło i żeby włosy były proste po umyciu wysusz je suszarką. Jeśli chcesz
pofalowane to pozostaw aż do samodzielnego wyschnięcia.
Keratyna jest super ...... zachęcam do stosowania, super odbudowuje, dzięki niej przestają wypadać włosy, dzięki niej
odrastają nowe, dzięki niej stają się zdrowe i błyszczące. Zapraszam :)

Lubię życie brać pod włos - Monika :)

Dodaj komentarz

Salon fryzjersko-kosmetyczny

Wiolinowa 8 m. 32 ( Ursynów )

02-785 Warszawa

 

ekstrawaganza e-mailekstrawaganza facebookekstrawaganza instagram

Atelier czynne:

 

W godzinach zapisanych klientów.