instagram
ekstrawaganza facebook

 

można powiedzieć, że są ponadczasowe i moda na nie nigdy nie mija. Jedynie odcienie zmieniają się wraz z trendami wymyślanymi przez światowych stylistów. Większość z nas chce być blondynką chociaż raz w życiu mieć, bez względu na to czy pasuje do jej karnacji, stylu czy koloru naturalnych włosów. O ile karnację możemy podretuszować makijażem, styl zmienić to natura naszych włosów wymaga już bardzo, bardzo dobrej znajomości produktów na jakich pracujemy i umiejętności fryzjera aby klientka nie wstydziła się wyjść z domu jak na przykładzie poniżej:

 To będzie krótki przewodnik po blondach, na co zwrócić uwagę fryzjera i o jaki odcień poprosić.

Po pierwsze: jaki kolor i barwę ma mieć Wasz wymarzony blond: ciepły czy zimny? A czym różni się ciepły od zimnego? Ciepła barwa to mieszanka złota, miedzi, czerwieni, pomarańczu, a zimna: popielu, niebieskości, fioletów.

Jeśli mówicie, że zależy Wam na ciepłym blondzie to dajecie sygnał fryzjerowi, że ma zrobić kolor w odcieniach złota, rudości.

Jeśli jednak absolutnie nie powinien wpadać w taki to najlepiej wtedy powiedzieć o naturalnym, chłodnym blondzie jeśli nie chcecie żółtych odrostów. I niekoniecznie musi to być biały, tleniony kolor.

Po drugie: koniecznie zwróćcie uwagę fryzjerowi aby rozpoznał jaki poziom mają wasze włosy czy odrosty, ponieważ to od naturalnej barwy waszego włosa zależy jaki blond osiągnie koloryzacja rozjaśniania. Jeśli Wasze naturalne włosy są na poziomie od 8 do 10 spokojnie można rozjaśniać je farbą:  

natomiast włosy powyżej 8 wymagają silniejszych produktów do rozjaśniania:

Jeśli fryzjer obiecuje, że z pewnością rozjaśni Wasze włosy farbą bez względu na ich poziom naturalnej barwy to radzę uciekać......dlaczego? Bo farba NIGDY nie rozjaśni włosów więcej niż o 1-2 tony czyli jak macie brąz nawet bardzo jasny to wyjdzie tylko ton jaśniejszy (najwyżej rudy), NIGDY jasny ani nawet średni blond.

Lecz UWAGA!!!!  Jeśli fryzjer użyje pudru rozjaśniającego, powinien kontrolować przebieg rozjaśniania, ponieważ puder mocno wyciąga wszystkie nasze naturalne pigmenty i może wyjałowić włos, pozostawiając go prawie przezroczystym.

Ciemne włosy mają przewagę czerwonego pigmentu i rozjaśnianie pozostawia żółty odrost, który należy w dalszym etapie rozjaśniania zniwelować aby nie był zbyt żółty czy pomarańczowy ale też nie biały. Jak to zrobić ? 

To już TAJEMNICA DOBREGO RZEMIEŚLNIKA - FRYZJERA ..... takiego szukajcie :)

Mam nadzieję, że te parę zdjęć i to co napisałam pomoże Wam wybrać wymarzony Blond :)


Lubię życie brać pod włos – Monika :)

 

Dodaj komentarz

Salon fryzjersko-kosmetyczny

Wiolinowa 8 m. 32 ( Ursynów )

02-785 Warszawa

 

ekstrawaganza e-mailekstrawaganza facebookekstrawaganza instagram

Atelier czynne:

 

W godzinach zapisanych klientów.