instagram
ekstrawaganza facebook

 

oraz te mniej cudowne: zniszczone i przesuszone słońcem, chlorem i solą morską włosy. Co z tym fantem począć? Jakie zabiegi zastosować w domu, a jakie w profesjonalnym salonie? Czy dobór odpowiedniego zabiegu ma znaczenie? Czy możemy zrobić obojętnie jaki? byleby zrobić?

Z pewnością każdy zrobiony zabieg regenerujący włosy będzie lepszy niż nie zrobienie żadnego.

Na co w ocenie stanu włosów powinien zwrócić uwagę fryzjer? Na co ja zwrócę uwagę: w pierwszej kolejności ważne jest dla mnie nie samo zniszczenie czy przesuszenie włosów ale to czy są farbowane czy rozjaśniane ( a to ogromna różnica ), potem na strukturę włosa: czy jest cienki czy gruby, prosty czy kręcony oraz na tym czego właścicielka włosów oczekuje w codziennej obsłudze i pielęgnacji. Dopiero po wnikliwej ocenie dobieram odpowiedni zabieg regenerujący.

Przede wszystkim musimy rozdzielić zabiegi keratynowe od Nioplexu/Olaplexu. Jest między nimi zasadnicza różnica...choć każdy z nich regeneruje włosy.

Niophlex odbudowuje zerwane mostki dwusiarczkowe włosów. Wiązania te ulegają przerwaniu podczas zabiegów termicznych, mechanicznych i chemicznych na włosach. Jest to zabieg przywracający oryginalny stan Twoich włosów i pozwala odbudować siłę i strukturę. Czyli krótko mówiąc naprawia to co zepsute ale nie odżywia, nie nawilża, nie dostarcza włosom żadnych odżywczych składników jakie zapewniają zabiegi keratynowe.

Postaram się przybliżyć Wam jaki wybrać zabieg dla jakich rodzajów włosów.

Dla włosów cienkich, prostych i rozjaśnianych w szczególności poleciłabym Botox, który dzięki kombinacji keratyny, białka pszenicy, aloesu i kolagenu przetworzony jest w taki sposób, aby jak najszybciej rozprowadzić aminokwasy głęboko w korę włosa. Odbudowuje i regeneruje włosy zniszczone zabiegami chemicznymi i czynnikami środowiskowymi. Botox jest zabiegiem prostującym włosy ale z większą zawartością kolagenu, a przy zastosowaniu na cienkich włosach sprawi że staną się one grubsze. Można oczywiście zastosować keratynę winogronową czy czekoladową lub Niophlex ale włosy rozjaśnione wymagają specjalnej troski i produktu, który będzie miał jak najwięcej składników regenerujących i wypełniających wytrawiony i porowaty włos.

 

 

Dla włosów cienkich, prostych i farbowanych możemy zastosować Botox lub Niophlex. Niophlex naprawi zerwane mostki, zrewitalizuje stan włosów, a Botox pogrubi i silnie je odżywi.

Dla włosów cienkich, kręconych i rozjaśnianych lub farbowanych polecam Niophlex lub keratynę czekoladową, która bardzo delikatnie wygładzi włosy, pozostawi je lekko falowane co przy cieńszych włosach będzie bardzo efektownie wyglądało. Keratynowe zabiegi zamykają łuskę, co pozostawia pięknie błyszczące pasma włosów.

 

Dla włosów grubych, prostych rozjaśnianych i farbowanych również możemy zastosować Botox, mimo to, że nie wymagają pogrubienia ale najskuteczniej odbudują zniszczone rozjaśnianiem włosy. Dobre efekty dadzą keratynowe zabiegi: czekolada oraz winogrono, które pozostawią gładkie, zdrowe i błyszczące włosy, zredukują ich objętość i puszenie się, pomogą w codziennej stylizacji, ochronią przed czynnikami środowiskowymi i zregenerują włosy.

 

 

Dla włosów grubych, kręconych rozjaśnianych i farbowanych dobry będzie Niophlex, keratyna czekoladowa, która umiarkowanie wyprostuje włosy. Jest produktem rekonstrukcyjnym i odżywczym do każdego rodzaju włosów, natomiast po zastosowaniu na włosach grubych i bardzo kręconych pozostawia naturalne fale. Włosy po zastosowaniu tego produktu nie puszą się i nie są mocno kręcone. Dodatkowo odbudowuje włókno włosów i przywraca ich zdrową kondycje. Rezultat jest widoczny do 3 miesięcy. Świetne efekty daje Keratyna Jabłkowa, która nie zawiera typowych związków chemicznych używanych do prostowania włosów. Składa się z aminokwasów i naturalnych składników. Nie prostuje włosów jak powyższe produkty natomiast używana jest głównie aby wyeliminować puszenie się włosów oraz w celu ich nawodnienia. Uzupełnia keratynę głęboko w korze włosa przywracając im elastyczność i zdrową kondycję. Przeznaczona jest dla grubych włosów. Rezultat jest widoczny do 2 miesięcy.

 

 

Włosy naturalne kręcone lub proste możemy zregenerować i odżywić keratyną ANTI-FRIZZ. Zabieg może być stosowany na każdym rodzaju włosów ale w szczególności zalecany jest do włosów suchych, łamliwych i zniszczonych. Po zastosowaniu włosy będą podatne na stylizację i przestaną się puszyć w wilgotnym środowisku. W dotyku staną się jedwabiste i delikatne, a wizualnie będą bardziej żywe i błyszczące. Nie zawiera środków prostujących włosy podobnie jak keratyna jabłkowa ale w odróżnieniu od niej, może być stosowana na każdym rodzaju włosów a w szczególności na cienkich, kruchych i łamliwych. Anti-frizz regeneruje łamliwe włosy i naprawia rozdwojone końcówki, eliminuje puszenie się włosów, wzmacnia włosy i poprawia ich elastyczność.

Wyjątkowej interwencji i ratunku wymagają włosy mocno tlenione, białe, zniszczone dekoloryzacją, a w tym przypadku nie ma już znaczenia czy są proste czy kręcone.
Jedynym sposobem na odratowanie, przynajmniej części, która jeszcze się nie wykruszyła i odpadła, jest regularne wykonywanie Botoxu i Niophlexu z częstotliwością co 3-4 tygodnie stosując przy tym specjalną odżywkę zawierającą
dużą dawkę keratyny. Dlaczego tak często trzeba powtarzać zabieg? Otóż rozjaśniony włos ma całkowicie otwartą łuskę,
która z powodu osłabienia nie jest w stanie utrzymać długo odżywczych produktów i je traci. Im więcej ich będziemy
dokładać tym większa szansa na jej wzmocnienie i powstrzymanie utraty kolagenu, keratyny, wody z włosa.
Dziewczyny zwracajcie uwagę na to jak macie wykonywany baleyage czy rozjaśnianie całych włosów bo to od tego zaczynają się późniejsze problemy. Baleyage powinien być rozjaśniany tylko na odroście, bez malowania włosów już rozjaśnionych. Jeśli
fryzjer będzie za każdym razem przeciągał pędzelek z produktem na część już rozjaśnioną to nigdy nie będziecie miały zdrowych włosów. To samo dotyczy rozjaśniania całych włosów. Jeśli fryzjer osiągnął już wymarzony odcień blondu, poproście o zanotowanie mieszanki z proporcjami aby następnym razem położyć ją już tylko na odrost.
Ja tak robię i jakoś moje Panie nie mają miliona odcieni blondów za każdym odrostem i przez kilka lat mogę nie
kłaść farby na już rozjaśnione włosy. Robię tylko odrost i już !!!

Oczywiście podane przykłady są moimi sugestiami i tylko osobista konsultacja w salonie pozwoli ocenić potrzeby włosów. Napraw swoje włosy po lecie i zabezpiecz je przed zimą, czapkami, suchym powietrzem z grzejników. Zadbaj o nie, a będą Twoja ozdobą jak najpiękniejsza biżuteria.

 

Lubię życie brać pod włos - Monika :)

 

Dodaj komentarz

Salon fryzjersko-kosmetyczny

Wiolinowa 8 m. 32 ( Ursynów )

02-785 Warszawa

 

ekstrawaganza e-mailekstrawaganza facebookekstrawaganza instagram

Atelier czynne:

 

W godzinach zapisanych klientów.