instagram
ekstrawaganza facebook

Wrzućmy je pod mikroskop, rozbierzmy na części pierwsze, prześwietlmy i przekrójmy. Co zobaczymy? Ogromną różnicę bo włosy proste w przekroju poprzecznym są okrągłe, kręcone wyraźnie mają spłaszczony – eliptyczny kształt. Im większy jest skręt, tym przekrój poprzeczny jest bardziej płaski, a krawędzie zaczynają się delikatnie zawijać, aż do postaci rogalika. Czy to ich budowa decyduje o tym, że włos kręcony jest słabszy, delikatniejszy, wymaga więcej uwagi ? Pewnie tak.  O tym z jakimi się urodzimy decyduje kod DNA, a także hormony. Często w okresie dojrzewania, ciąży czy przekwitania zaczynają się kręcić lub prostować, na to nie mamy wpływu, jedynie możemy liczyć na nasz kod, który po uspokojeniu się hormonalnego szaleństwa, każe im wrócić do normy.
Ponieważ nie mamy wpływu na DNA i hormony, opowiem jak my oddziałujemy  na nasze loki, jak możemy im pomóc i co się z nimi dzieje.
Największe zarzuty pod ich adresem? Suche, łamliwe, puszące. Nigdy nie będą „do pasa” bo końce i tak się wykruszą, na niewiele zda się modelowanie i prostowanie. Ile byś im czasu nie poświęcała i tak będzie za mało. Każdy zabieg chemiczny może je zrujnować, po każdym strzyżeniu (nie wspomnę o złym) potrzebują czasu, żeby się „ułożyć” . No takie są i już ale jak je dopieścisz i odpowiednio zadbasz, będą Twoją ozdobą.

Oto kilka rad jak sobie radzić z bujną czupryną na co dzień:

1. Po nocy - każdy poranek dla naszych loków jest nieprzewidywalny, a po prysznicu pozostaje tylko trzymać kciuki – za radą moich klientek podpowiem, że te dłuższe najlepiej przed snem związać w lekki warkocz, natomiast będą włosy krótkie, możesz lekko spryskać rozpylaczem z wodą, wgnieść dobre, nawilżające mleczko przeznaczone do takich włosów i pozostawić do wyschnięcia. Niektóre dziewczyny po umyciu osuszają bawełnianą koszulką-odsącza wodę i nie powoduje puszenia. Staraj się unikać pianek, lakierów, ciężkich past bo one tylko wysuszą i spowodują brzydkie strąki. Bezwzględnie nie możesz spać z mokrymi włosami !!!
1. Czesanie  – jeśli nie używasz do stylizacji klejących produktów, dobrze nawilżasz, związujesz je na noc, a do czesania używasz odpowiedniej szczotki, problem z rozczesaniem będzie mniejszy. Kręcone włosy mają to do siebie, że lubią się plątać, więc postaraj się najpierw delikatnie rozplątać je palcami, nic na siłę. Możesz spróbować rozczesać je na mokro, ale UWAGA – delikatnie, ponieważ mokre włosy są bardziej podatne na uszkodzenia, dlatego najlepiej zrobić to przy użyciu odżywki bez spłukiwania.
3. Deszcz, śnieg i koszmarna wilgoć – wtedy nie pozostaje nic innego jak całkowicie zabezpieczyć włosy przed taką aurą.
4. Tylko profesjonalni fryzjerzy – pojęcie, że na włosach kręconych nie widać złego strzyżenia jest mylne, na każdych włosach będzie to zauważalne. Szczególnie skrócenie ich zbyt dużo :) Włosy kręcone są bardzo wrażliwe na każde strzyżenie, a włosy krótkie potrafią dochodzić do siebie nawet kilkanaście dni. Uważajcie na wszelkiego rodzaju zabiegi regeneracji, nawet u profesjonalisty, ponieważ mogą rozprostować Wasze loki. Mam takie klientki, które po takich regeneracjach zauważyły, że ich włosy są zdecydowanie mniej kręcone. Oczywiście to mija ale jest bardzo zaskakujące.
5. Wiecznie przesuszone  - włosy kręcone mają tendencję do przesuszania się, nawet jeśli bardzo o nie dbasz. Większość Pań mająca cieniutkie włosy boryka się z odpadaniem końcówek włosów, które są bardzo wysuszone, dlatego szczególną uwagę zwróć na pielęgnację w domu, na to jakich szamponów używasz, czy są przeznaczone do tego rodzaju włosów. Dobry szampon i odżywka to już dobry start. Pamiętaj o stylizacji, tylko lekkie mleczka, no i oczywiście olejowanie !!!! Zrób je raz w tygodniu nawet zwykłym olejem kokosowym i pozostaw na godzinę pod ręcznikiem.
6. Zapomnij o prostowaniu - skręcą się już po kilkunastu minutach, kosmyki lubią się wywijać i puszyć, zwłaszcza jeśli gdziekolwiek złapią chociaż odrobinę wilgoci. Pamiętaj również, że nawet użycie kilku razy prostownicy jest bardzo groźne dla tego typu włosów. Jeśli nie możesz się powstrzymać to pamiętaj o produktach zabezpieczających włosy przed wysoką temperaturą prostownicy i suszarki.

Dziewczyny kochajcie swoje loki, dbajcie o nie i nie martwcie się, bo te z prostymi też lekko nie mają. Wiecznie płaskie, przylizane, bez objętości, zawsze wyglądające jak tłuste, nawet jeśli myte codziennie.

Lubię życie brać pod włos – Monika :)

Dodaj komentarz

Salon fryzjersko-kosmetyczny

Wiolinowa 8 m. 32 ( Ursynów )

02-785 Warszawa

 

ekstrawaganza e-mailekstrawaganza facebookekstrawaganza instagram

Atelier czynne:

 

W godzinach zapisanych klientów.