instagram
ekstrawaganza facebook

Mezoterapia skóry głowy

Najczęstszym zaleceniem do rozpoczęcia wykonywania mezoterapii skóry głowy są przypadki nadmiernego wypadania włosów oraz różne typy łysienia zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Polecana jest ona także osobom zmagającym się z problemem łysienia plackowatego. W tym przypadku odpowiednio wykonywana mezoterapia może spowodować zahamowanie procesu wypadania i powiększania się placków oraz stymulację wzrostu nowych włosów. W przypadku łysienia u kobiet, które spowodowane jest zaburzeniami hormonalnymi lub innymi schorzeniami wykonywanie mezoterapii wpływa pozytywnie na kondycję włosów poprzez ich odżywienie, zahamowanie wypadania i stymulację ich wzrostu. W przypadku łysienia typu męskiego mezoterapia wykonana odpowiednio dobranymi preparatami opóźnia miniaturyzację mieszków włosowych spowodowaną działaniem DHT – dihydrotestosteronu. Również osoby, które zaobserwowały wzmożone wypadanie włosów w wyniku nieprawidłowego odżywiania, odchudzania, nadmiernego stresu czy też po ciąży mogą poddać się mezoterapii skóry głowy. Może być też ona wykonywana profilaktycznie w celu polepszenia kondycji naszych włosów.

Mezoterapia mikroigłowa jest metodą wykorzystującą urządzenia wyposażone w kilka, kilkaset lub nawet ponad tysiąc malutkich igiełek. Nakłuwają one skórę w określonych odstępach, tworząc w niej mikrokanaliki, którymi dana substancja aktywna lub lek może łatwiej i szybciej wnikać w głąb skóry. Liczba i długość stosowanych igieł jest zależna od okolicy zabiegowej i potrzeb pacjenta. Mają one długość od 0,2 do nawet 3mm i są najczęściej wykonane ze stali chirurgicznej lub tytanu. Zaletą tej metody jest możliwość jednoczesnego nakłuwania większej powierzchni skóry, co skraca czas i bolesność zabiegu.

 

Wskazania

Wypadanie włosów

 

Przeciwwskazania

Ciąża, Menstruacja, Choroby nowotworowe, Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, Cukrzyca, Stany zapalne skóry, Reakcje alergiczne na składniki preparatu, brodawki, pieprzyki, znamiona, zranienia, stany zapalne, opryszczkę w stanie aktywnym.

 

Zalecenia

Zaleca sie wykonanie 5-6 w serii, pierwsze 2-3 co dwa tyg. Kolejny za 3 tyg. I następny za 4 tyg. Na efekt trzeba poczekać nawet 2-3 miesiące ale pierwsze co będzie widoczne po ok 2 zabiegach to zmniejszone nasilenie wypadania włosów.

 

Informacje o zabiegu

Substancje aktywne, które stosowane są podczas zabiegu mezoterapii mikroigłowej owłosionej skóry głowy (dobrane odpowiednio do potrzeb):

 • Dekspantenol - W organizmie utlenia się do kwasu pantotenowego, wpływa na regenerację nabłonków i wzrost włosów.
 • Minoksydyl - Pobudza krążenie krwi, wykazuje działanie rozkurczowe na naczynia, ma wpływ na wydłużenie fazy anagenu.
 • Prokaina - Rozszerza naczynia krwionośne, pobudza mikrokrążenie.
 • Finasteryd - Zmniejsza stężenie DHT w organizmie, który z kolei może powodować łysienie.
 • Krzemionka organiczna - Składnik włosa, chroni przed wypadaniem, stymuluje proliferację fibroblastów, pobudza regenerację skóry właściwej i naskórka.
 • Pirogronian sodu - Stymuluje aktywność fibroblastów i regenerację skóry.
 • Biotyna - Wit H wpływa na właściwe funkcjonowanie i wzrost włosa, reguluje czynność gruczołów łojowych.
 • Koktajle wielowitaminowe - Witaminy są bardzo ważne do prawidłowego wzrostu i kondycji włosów, szczególnie witaminy z grupy B. Ich niedobór może powodować łysienie.
 • Oligoelementy - Szczególnie potas, kobalt, cynk i nikiel. Podobnie jak witaminy są niezbędne do prawidłowego wzrostu włosów i regulacji pracy gruczołów łojowych.

Substancje aktywne łączy się ze sobą w odpowiednie koktajle, w zależności od potrzeb pacjenta, a następnie aplikuje na skórę pokrytą mikrokanalikami, którymi wnika ona do głębszych warstw. Aby uzyskać optymalne efekty zabiegi mezoterapii mikroigłowej owłosionej skóry głowy wykonuje się w zależności od stopnia wypadania włosów. Po zabiegach włosy stają się grubsze, gęstsze, a także widoczne jest odrastanie nowych. Oczywiście wszystko zależy również od indywidualnych uwarunkowań pacjenta.

Do zabiegu mezoterapii mikroigowej skóry głowy stosujemy preparat firmy MediDerma: Serum MESO CIT Mist Hair Care medi+derma przeciw wypadaniu włosów z czynnikami wzrostu. Gama serum z czynnikami wzrostu zamkniętymi w liposomach, połączonymi ze składnikami czynnymi, które penetrują skórę i działają w jej najglębszych warstwach. Zastosowanie różnych czynników wzrostu wywołuje efekt pozytywnej synergii z zabiegami przy użyciu dermarollerów, mezoterapią itp

 

Cena

200-250 zł

 

Darsonval

Darsonval - urządzenie wykorzystujące prąd elektryczny. Jego działanie polega na lekkim podgrzewaniu tkanek. Prąd ten nie powoduje skurczów mięśni. W trakcie zabiegu pojawia się również ozon, który posiada właściwości dezynfekujące. Wewnątrz peloty wytwarza się gaz szlachetny, dlatego zabarwia się ona na łososiowy lub niebieski kolor. Darsonval jest urządzeniem o szerokim spektrum działania. Zabiegi prądami d'Arsonvala doskonale sprawdzają się między innymi przy nadmiernym wydzielaniu łoju przez skórę głowy, dzięki temu zabiegi te są wskazane w leczeniu łysienia łojotokowego i przedwczesnym wypadaniu włosów. Dodatkowo, zabiegi z użyciem prądów d'Arsonvala zwiększają ukrwienie skóry i odżywienie mieszków włosowych. Takie zabiegi hamują postęp łysienia, czego efektem jest odrastanie zdrowych, mocnych włosów. Urządzenie z powodzeniem stosuje się również do zwalczania łupieżu oraz przy włosach nadmiernie przetłuszczających się.

Prądy D`Arsonvala przynoszą wiele korzyści: poprawia kondycję skóry głowy oraz włosów, zamyka łuski włosowe, pobudza porost włosów, to znakomita terapia przeciwłojotokowa. W skutek działania ozonu pory skóry zostają zamknięte, dzięki czemu zmniejsza się produkcja łoju i włosy nie przetłuszczają się tak często jak przed terapią. Prąd o niskich częstotliwościach pobudza porost włosów, zaś ozon ma działanie przeciwbakteryjne. Ozon oczyszcza skórę głowy oraz zamyka łuski włosów.

 

Zastosowanie Darsonval'a:

 • właściwości bakteriobójcze
 • zwalcza łupież
 • pomaga w walce z przetłuszczającą się skórą głowy
 • pomaga w walce z wypadaniem i osłabieniem włosów
 • pomaga przy łysieniu plackowatym
 • zamyka łuski włosów - włosy są jedwabiście miękkie i błyszczące
 • likwiduje nadmierne łuszczenie się skóry
 • likwiduje małe, swędzące, zaczerwienione plamy
 • pobudza mikrokrążenie krwi
 • pobudza procesy regeneracji i odbudowy naskórka

 

przeciwwskazania

 • ciąża
 • metalowe implanty
 • nadciśnienie
 • padaczka
 • choroby układu nerwowego
 • stany alergiczne skóry
 • przerwanie ciągłości naskórka.

 

Cena

40 zł

Salon fryzjersko-kosmetyczny

Wiolinowa 8 m. 32 ( Ursynów )

02-785 Warszawa

 

ekstrawaganza e-mailekstrawaganza facebookekstrawaganza instagram

Atelier czynne:

 

W godzinach zapisanych klientów.